Pożyczka leasingowa na auto

Pożyczka leasingowa to produkt finansowy podobny do kredytu, w którym stroną finansującą jest firma leasingowa a nie bank. Pożyczka leasingowa  to rozwiązanie korzystne. A to wszystko dlatego, że ma sporo przewagi w porównaniu z innymi formami leasingu, a nawet samym kredytem bankowym. Jedną z zalet pożyczki leasingowej jest elastyczność ofertowa – w porównaniu z kredytami bankowymi.

Pożyczka leasingowa na samochód dla firmy

Pożyczka leasingowa może być przeznaczona na zakup samochodów osobowych i ciężarowych, autobusów, ciągników siodłowych, maszyn rolniczych i leśnych oraz sprzętu medycznego. Jeśli kwota pożyczki na samochody nowe nie przekracza 50.000 zł nie wymagamy zgody współmałżonka.

Możliwy wiek przedmiotu pożyczki leasingowej :

  •  samochody osobowe i dostawcze – nawet do 12 lat!
  •  samochody ciężarowe, ciągniki, naczepy – do 10 lat

Maksymalny okres umowy pożyczki to 7 lat na samochody nowe i do 6 lat na używane. Wymagany wkład własny przy pożyczce leasingowej  – od 0%!

Zalety pożyczki leasingowej

Pożyczkę leasingową można zaciągnąć na okres od 6 miesięcy od nawet 7 lat. Do wyboru pożyczkobiorca ma raty równe, malejące lub sezonowe. Ciekawe jest to, że w trakcie trwania umowy można zmieniać harmonogram spłaty (w zależności od danej firmy leasingowej) – wystarczy tylko podpisać odpowiedni aneks. Ponadto wszelkie formalności redukowane są do minimum.

Ocena wniosku trwa znacznie krócej, ponieważ wykorzystywane są procedury charakterystyczne dla leasingu. Dzięki temu czas oczekiwania na pieniądze znacznie się skraca. Nie bada się skrupulatnie tzw. zdolności kredytowej, jak ma to miejsce przy udzielaniu kredytu, ani nie wymaga dokumentów finansowych.

Decydując się na pożyczkę leasingową, przedsiębiorca jest właścicielem zakupionego urządzenia czy maszyny – w przeciwieństwie do leasingu. Dla wielu firm ma to ogromne znaczenie, z czego właśnie wynika popularność takiej formy finansowania.

Bankowa pożyczka leasingowa na auto – zapytaj o ofertę!

Zalety pożyczki leasingowej dostrzega coraz większa liczba przedsiębiorców. Warto zapoznać się z harmonogramem pożyczki leasingowej na samochód osobowy, ciężarowy, dostawczy, ciągnik siodłowy, naczepę lub maszyny rolnicze.

Pożyczka leasingowa zawiera w sobie wiele zalet:

  • samochód kupujesz od razu na swoją firmę i rejestrujesz w swoim wydziale komunikacji
  • nie musisz wykupować samochodu po spłacie pożyczki
  • jeśli kupujesz samochód bez VAT, w pożyczce leasingowej nie dolicza się VATu.
  • może ubezpieczyć auto na siebie i korzystać oraz utrzymywać swoje zniżki ubezpieczeniowe
  • dzięki amortyzacji samochodu możesz pisać w koszty wartość do 80 tys zł (od 2019 roku będzie to prawdopodobnie kwota do 150.000 zł jaką będziesz mógł wliczyć w koszty

pożyczka leasingowa i podatek vat

Korzystając w pożyczki leasingowej musisz wiedzieć, że w przeciwieństwie do leasingu – do pożyczki leasingowej nie dolicza się VAT.

  • Jeśli kupujesz samochód bez VAT, to spłacasz raty które również nie będą zawierać VAT.
  • Jeśli kupujesz samochód z VAT, to korzystając z pożyczki leasingowej auto jest twoją własnością, zaliczasz je do majątku firmy i możesz jednorazowo odliczyć cały VAT.

Koszty pożyczki leasingowej

Oferta pożyczki leasingowej i jej koszty liczone są podobnie do oferty kredytu bankowego. Koszt pożyczki leasingowej na samochód zależy od wieku auta oraz okresu finansowania.

Rejestracją pojazdu zajmujesz się sam. Możesz też skorzystać z własnego ubezpieczenia AC/OC lub wziąć pakiet firmy leasingowej. O wszystkich kosztach poinformuje Cię nasz doradca.

Nasz kalkulator leasingu operacyjnego pomoże Tobie we wstępnej orientacji w możliwych parametrach oferty leasingu, pożyczki leasingowej i wynajmu długoterminowego. Wyślij zapytanie – nasz doradca oddzwoni do ciebie i prześle ofertę leasingu.