pożyczka leasingowa na samochód

Pożyczka leasingowa to alternatywa dla kredytu i leasingu

Pożyczka leasingowa jest ciekawą, alternatywną formą finansowania zakupu samochodów oraz maszyn i urządzeń na firmę. Łączy ona zalety leasingu oraz kredytu w jednym. Zalety pożyczki leasingowej. Na czym polega pożyczka leasingowa.

Co to jest pożyczka leasingowa?

Jest to forma finansowania zakupu w której samochód lub maszynę nabywa Pożyczkobiorca (Klient) a płatność za ten przedmiot realizuje firma leasingowa w formie pożyczki między Pożyczkobiorcą a Firmą Leasingową.

  • Od początku właścicielem samochodu lub maszyny jest więc Pożyczkobiorca. Jest to niewątpliwy plus dla tej części klientów, dla których leasing wydaje się być mniej atrakcyjny ponieważ chcą być od razu właścicielem kupowanego przedmiotu. Nie dolicza się również podatku VAT. Umożliwia to pożyczka leasingowa.

Zalety pożyczki leasingowej

Pożyczka leasingowa jest również ciekawsza od kredytu samochodowego ponieważ:

  • Pożyczki udziela firma leasingowa , która nie wymaga do jej udzielenia tylu dokumentów co bank. W większości przypadków pożyczkę realizuje się w procedurze uproszczonej, nie bada się zdolności kredytowej pożyczkobiorcy.
  • Pożyczka może być udzielona nawet na 100% wartości przedmiotu a możliwy okres finansowania to nawet do 10 lat. Może również pokryć koszty ubezpieczenia przedmiotu.
  • Pożyczka nie podlega podatkowi VAT, który jest naliczany przy leasingu.
  • Procedura zawarcia umowy i wypłaty środków trwa krócej niż umowy leasingu. W praktyce auto można odebrać już po ok 3 dniach od złożenia wniosku o pożyczkę!
  • Atrakcyjne w porównaniu do kredytu samochodowego oprocentowanie pożyczki.

Warto dodać, że po roku spłaty istnieje możliwość 3 miesięcznej karencji w spłacie kapitału.

Standardowym zabezpieczeniem pożyczki leasingowej jest tzw. przewłaszczenie częściowe (wpis firmy leasingowej na 2 stronie dowodu rejestracyjnego) oraz Cesja praw z polisy ubezpieczeniowej.

Firma leasingowa oferuje Pożyczkobiorcy atrakcyjne stawki ubezpieczeń komunikacyjnych pakietowych AC/OC/NW. Istnieje też możliwość zawarcia ubezpieczenia od straty finansowej GAP Fakturowy, które gwarantuje wypłatę 100% ceny nabycia pojazdu w całym okresie pożyczki (auto nie traci na wartości).

Na co można wziąć pożyczkę leasingową

Pożyczkę leasingową można otrzymać przede wszystkim na zakup samochodów osobowych i dostawczych, samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych i naczep, a także ciągników i maszyn rolniczych oraz innych maszyn dopuszczonych do finansowania.

Kto może otrzymać pożyczkę leasingową

Pożyczka leasingowa to produkt dla prowadzących działalność gospodarczą przedsiębiorcy oraz rolników indywidualnych.

Warunki uzyskania pożyczki leasingowej

Wymagania dotyczące okresu działalności Pożyczkobiorcy – minimum 3 miesiące działalności oraz pozytywna weryfikacja historii kredytowej.

Wymagane dokumenty do pożyczki leasingowej

  • Wniosek o pożyczkę
  • Zgoda na sprawdzenie w Pożyczkobiorcy w bazach bankowych + dowody osobiste
  • Faktura pro forma lub oferta od sprzedawcy
  • W przypadku samochodów używanych – kopia dowodu rejestracyjnego lub tzw. briefu

Po ustaleniu warunków pożyczki i przygotowaniu dokumentów Pożyczkobiorca pobiera na siebie fakturę zakupu od sprzedawcy, rejestruje i ubezpiecza samochód (dokonując jednocześnie przewłaszczenia częściowego w dowodzie rejestracyjnym oraz cesji praw z polisy ubezpieczenia). Po dokonaniu tych czynności firma leasingowa przelewa na konto sprzedawcy należną kwotę zakupu ( w całości lub w części jeśli występuje tzw. wkład własny pożyczkobiorcy).

Całość procedury zajmuje ok. 3 dni roboczych, czyli szybciej niż w przypadku leasingu. Raty leasingu operacyjnego pomoże obliczyć kalkulator leasingowy w PLN i EUR dla firm.

Umów się na 10 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.


Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy.

Oblicz leasing i wyślij zapytanie o ofertę: oblicz leasing konsumencki na stronie obliczleasing.pl