nowa firma leasing

Gdzie leasing dla nowej firmy?

Leasing dla nowej firmy to sposób na nabycie sprzętu lub samochodu do nowej firmy lub rozwinięcie dotychczasowej działalności gospodarczej. Gdzie leasing dla nowej firmy? Leasing na start jest to wygodna forma pozyskania samochodów oraz maszyn do poczęcia kolejnych inwestycji. Cała rata leasingowa stanowi w leasingu operacyjnym koszt uzyskania przychodu, a stała kwota raty pozwala długookresowo planować wydatki i rozwijać biznes. Jeśli rozpocząłeś nową działalność gospodarczą, pomożemy Ci uzyskać leasing już w pierwszym dniu po rejestracji firmy – czyli leasing dla nowej firmy .

Gdzie leasing dla nowej firmy

Zastanawiasz się, gdzie leasing dla nowej firmy? Spośród kilkunastu największych firm leasingowych w Polsce, większość ostrożnie podchodzi do finansowania  jeśli chodzi o leasing dla nowej firmy. Wiele zależy tu od deklarowanej wpłaty własnej Leasingobiorcy, ceny przedmiotu leasingu (samochodu, maszyny) a także od rodzaju przedmiotu leasingu. Najłatwiej dostać leasing dla nowej firmy na nowy samochód osobowy, jednak przy odpowiednim podejściu do tematu leasing dla nowej działalności na inne rodzaje sprzętu również jest możliwy.

Jakie warunki leasingu dla nowej firmy

Podstawowe warunki jakie stawiane są nowym firmom przy udzielaniu leasingu dotyczą wieku Leasingobiorcy oraz wkładu własnego. Najczęściej nowy przedsiębiorca nie może mieć mniej niż 25 lat oraz musi mieć czyste konto w BIK (brak negatywnych wpisów). Wkład własny wymagany od nowej firmy jest podniesiony w stosunku do „standardowego” wymaganego wkładu od 10 do 20%. Różne firmy leasingowe ustalają go zwykle na poziomie średnio 20-30% z możliwością obniżenia w przypadku gdy Leasingobiorca otwiera nową działalność jako kontynuację wcześniejszej umowy o pracę lub może wykazać się dużym doświadczeniem w branży w której zamierza startować z własną firmą. Wtedy otrzymamy taki leasing na samochód dla nowej firmy z wkładem własnym 10%.

Raty leasingowe wstępnie pomoże oszacować ci nasz kalkulator rat leasingowych .

Warunki finansowania dla nowej działalności

Leasing dla nowej firmy to nie tylko możliwość i dostępność jego uzyskania ale również warunki finansowe. Nowa działalność ma zwykle większą niepewność co do uzyskiwanych dochodów, dlatego raty leasingowe muszą być maksymalnie dogodne – najlepiej rozłożone na najdłuższy możliwy okres. Są firmy leasingowe które umożliwiają leasing nawet do 7 lat, wtedy rata leasingowa jest najniższa.

Dokumenty wymagane na leasing dla nowej firmy:

  • dowód osobisty Leasingobiorcy i współmałżonka
  • wpis do ewidencji
  • faktura pro forma lub oferta od sprzedawcy na przedmiot jaki zamierzasz wziąć w leasing
  • formularz informacyjny dla nowej działalności

Dokumentami, które na pewno będą pomocne z uzyskaniu leasingu dla nowej firmy mogą być wszelkiego rodzaju umowy przedwstępne, kontrakty, zestawienia majątku itp. Decyzja w tym względzie zależy od rodzaju przedmiotu  jaki chcemy wyleasingować(np. maszyny) i należy do analityka opiniującego wniosek oraz firmy leasingowej.

Oferta specjalna leasingu dla nowej firmy – wolne zawody

Firmy leasingowe mają pewne preferencje u ulgi jeśli chodzi o warunki dla nowych firm w branżach wolnych zawodów. Takimi preferencyjnymi zawodami są m.in. prawnicy, lekarze, architekci. Zwykle zwalniani są oni z wymogu wyższej niż standardowa wpłaty własnej oraz wypełniania dodatkowych załączników i działalności czy przedstawiania kontaktów lub zestawień majątku. Preferencyjne warunki dla takich zawodów to wkład własny już od 1% wartości samochodu.

Nowa firma leasing – zapraszamy do wysłania zapytania o ofertę leasingu dla nowej firmy.


Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy.

Oblicz leasing samochodu i wyślij zapytanie o ofertę