Leasing samochodu

Operacyjny i finansowy leasing samochodu każdej marki. Warunki leasingu samochodów nowych i używanych, osobowych, dostawczych i ciężarowych. Pomagamy w finansowaniu również ciągników siodłowych i naczep oraz innych pojazdów.

Leasing operacyjny na auto. Co zyskujesz z nami?

 1. Masz pewność finansowania bankowego z najlepszymi specjalistami branży.
 2. Codziennie sprawdzamy, jaka firma leasingowa zaoferuje tobie najlepszą ofertę.
 3. Doradca bezpłatnie wyjaśni Tobie wszelkie zagadnienia związane z leasingiem oraz podpowie najlepsze rozwiązania.
 4. Masz gwarancję najlepszej oferty, profesjonalnego podejścia i szybkiej obsługi oraz opieki podczas trwania umowy.

Najczęściej samochody leasinguje się w formie leasingu operacyjnego w procedurze uproszczonej, co daje efekt tzw. tarczy podatkowej. Przedmiotem leasingu samochodu mogą być samochody osobowe, dostawcze, ciężarowe, ciągniki siodłowe i naczepy oraz inne pojazdy kołowe. Leasing na samochody dotyczy zarówno pojazdów nowych jak i używanych. Zobacz naszą ofertę.

Leasing samochodu osobowego

 • Procedura uproszczona (bez PIT) do 500.000 zł netto
 • Wkład własny od 1 % do wartości auta 200.000 zł netto
 • Okres leasingu nawet do 7 lat
 • Możliwość zwiększenia Wykupu
 • Raty sezonowe lub degresywne
 • Finansowanie samochodów nowych i używanych
 • Na fakturę VAT lub VAT marża
 • Leasing samochodu już od 1 dnia działalności firmy
 • Pożyczka leasingowa jako alternatywa dla leasingu i kredytu

Umowa leasingu może zostać ubezpieczona:

 • Ubezpieczenie leasingu od straty finansowej GAP w przypadku kradzieży lub kasacji i konieczności rozliczenia umowy
 • Ubezpieczenie spłaty umowy leasingu Life (od niezdolności do pracy)
 • Ubezpieczenia przedmiotu w zakresie AC/OC/NW – płatne jednorazowo lub w ratach kwartalnych lub w ratach leasingowych
 • Ubezpieczenie Assistance

Procedura uzyskania leasingu

  1. Zadzwoń lub wyślij zapytanie przez Formularz Kontaktowy. Przygotujemy ofertę.
  2. Przez email oraz telefon prześlesz Doradcy minimum informacji niezbędne do uzyskania Leasingu oraz przygotowania dokumentów umowy.
  3. Doradca przyjedzie z Umową do Ciebie do firmy lub w umówione miejsce.
  4. Wybrane auto zostanie zakupione, zarejestrowane, ubezpieczone.
  5. Będziesz mógł odebrać swój samochód.

Decyzję z firmy leasingowej uzyskasz w 1 dzień, całość do odbioru samochodu przez Ciebie zajmuje 5 dni roboczych. O leasing samochodu i wszystkie szczegóły oferty możesz zapytać Doradcę.

 

Leasing operacyjny nowego samochodu

Leasing operacyjny samochodu jest najbardziej powszechnym rodzajem leasingu. Ponieważ leasingowany samochód w okresie obowiązywania umowy cały czas wchodzi w skład majątku leasingodawcy, więc to jemu przysługuje prawo do dokonywania odpisów amortyzacyjnych w zakresie przedmiotu leasingu natomiast Leasingobiorca może wpisywać dzięki temu raty leasingowe w koszty działalności. Możliwy jest leasing na samochód osobowy, dostawczy, ciężarowy oraz ciągniki siodłowe i naczepy.

Leasing a podatek VAT – Podatek VAT doliczany jest w leasingu operacyjnym do każdej raty leasingowej. Biorący leasing na samochód może odpisać pełen podatek VAT od samochodu ciężarowego oraz 50 lub 100% od leasingu samochodu osobowego. Po zakończeniu umowy leasingu na samochód leasingobiorca może odkupić przedmiot leasingu za ustaloną wcześniej kwotę (najczęściej 1% ale można zawrzeć umowę leasingu z większą wartością wykupu).

Leasing operacyjny stosuje się najczęściej do leasing na samochód, maszyny i urządzenia nabywanych na fakturę z pełnym VAT. Transakcja taka jest najbardziej opłacalna.

Leasing samochodu używanego

Przy zakupie samochodów używanych bardzo często stosowany jest Leasing finansowy, który najczęściej stosowany przy zakupie samochodów na tzw. Fakturę VAT marża gdzie nie występuje VAT.  Gdyby auto zakupione na taką fakturę chcieć leasingować w formie leasingu operacyjnego, należało by doliczyć VAT 23%, dlatego stosuje się finansowy leasing na samochód.

Leasing samochodu finansowy stosuje się czasami również do leasingowania przedmiotów których sprzedaż jest opodatkowana stawką niższą niż usługa leasingu operacyjnego, np sprzęt medyczny na który obowiązuje obniżona stawka VAT. Jest to rodzaj leasingu samochodu w którym odpisów amortyzacyjnych dokonuje leasingobiorca natomiast w koszty uzyskania przychodu leasingobiorca ma prawo wpisać odsetki od płaconych rat leasingowych na samochód plus amortyzację auta.

Leasing  konsumencki samochodu

Leasing konsumencki  samochodu osobowego jest rozwiązaniem dla osób prywatnych które nie prowadzą działalności gospodarczej a nie chcą lub nie mogą skorzystać z kredytu samochodowego. Warto rozważyć skorzystanie z tej opcji finansowania auta, gdyż może okazać się lepsza od kredytu. Umowa konsumenckiego leasingu samochodu zawierana jest jako leasing operacyjny, dlatego finansowane są samochody z fakturą zakupu z pełnym VAT. Dla nowych samochodów wystarczy  wplata własna od 1 % wartości auta.

Po zakończeniu umowy na leasing samochodu Leasingobiorca ma możliwość stania się właścicielem spłaconego samochodu. Konsumencki Leasing na samochód przeznaczony jest dla osób prywatnych nie prowadzących działalności gospodarczej. Po zakończeniu leasingu konsumenckiego dotychczasowy Leasingobiorca ma prawo wykupić samochód który dotychczas leasingował, zazwyczaj za 1% wartości.

Leasing samochodu z serwisem / Full Service Leasing

Leasing Full Service jest to leasing samochodów z pełnym serwisem i kosztami napraw w cenie leasingu samochodu, ubezpieczeniem, często również z samochodem zastępczym i usługami dodatkowymi. W cenie leasingu auta znajduje się serwis, naprawy, opony oraz ubezpieczenie. W czasie trwania leasingu Leasingobiorca spłaca raty leasingowe które odpowiadają jedynie zużyciu/ utracie wartości leasingowanego auta.

Po zakończeniu okresu umowy leasingowej Klient ma prawo do zwrotu samochodu lub wykupu auta według jego pozostałej wartości rynkowej. To różni długoterminowy leasing samochodów FSL (Full Service Leasing) od leasingu zwykłego. Raty leasingowe w czasie trwania umowy szacowane są na podstawie utraty wartości auta, zależnej od wersji i wyposażenia oraz rocznego przebiegu leasingowanego samochodu. Leasing samochodów z serwisem to nowoczesna, inteligentna forma finansowania samochodu.

Umów się na 10 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.

 

Leasing samochodu
4.6 (91.2%) 25 votes