samochód elektryczny leasing

Samochód elektryczny w leasing

Samochód elektryczny w leasing ? Przyszłość to samochody elektryczne oraz Leasing samochodów elektrycznych i leasing samochodów hybrydowych. Jak wziąć samochód elektryczny lub hybrydowy w leasing? Oto kompendium wiedzy na temat leasingu samochodów elektrycznych i hybrydowych.

Samochód elektryczny w leasing

Rynek samochodów elektrycznych w Europie i w USA rozwija się choć oczywiście daleko mu do skali sprzedaży samochodów spalinowych na benzynę lub olej napędowy. Jednak eksperci są zgodni – samochodów elektrycznych lub spalinowo-elektrycznych przybywa. Zalet takich aut nie trzeba nikomu przedstawiać – to przede wszystkim bardzo niskie koszty eksploatacji, ochrona powietrza którym oddychamy oraz dużo niższa awaryjność takich podzespołów jak silnik czy skrzynia biegów w autach elektrycznych. Wady to wciąż wysoka cena, mała dostępność sieci szybkiego ładowania oraz nieporównywalny z tradycyjnymi silnikami zasięg. Jednak wyniki sprzedaży Tesli oraz powodzenie samochodów hybrydowych takich marek jak Toyota, zwiastują nowy trend od którego nie ma odwrotu.

Leasing nowych samochodów elektrycznych

Leasing samochodów elektrycznych w Polsce już istnieje. Nie wszystkie firmy leasingowe są jeszcze przekonane do leasingu tego rodzaju aut, ale kilka leasingów finansuje samochody elektryczne i hybrydowe. Czy warto brać samochód elektryczny w leasing ? W porównaniu do leasingu zwykłego samochodu należy liczyć się jednak z bardziej dogłębną analizą wyników finansowych leasingobiorcy oraz podwyższonym nieco wkładem własnym. Okres leasingu i inne parametry finansowania samochodów elektrycznych są podobne, jak samochodów z tradycyjnym zasilaniem.
Można jedynie dodać, że aktualnie leasinguje się jedynie nowe samochody elektryczne takich marek jak Tesla, Renault, Toyota, Honda.

Nieco inaczej przedstawia się sytuacja w segmencie elektrycznych pojazdów miejskich – tutaj przewidujemy bardzo szybki rozwój finansowania w leasingu samochodów elektrycznych dla przedsiębiorstw transportowych, autobusów oraz taksówek. Prognozujemy, że w ślad za społeczeństwami zachodnimi duże miasta będą w najbliższych latach wprowadzać obowiązek świadczenia usług przewozowych taksówkami za pomocą już tylko samochodów z napędem elektrycznym.

Obecnie to jeszcze tylko przewidywania, więc skupmy się na liście samochodów elektrycznych jakie można finansować za pomocą leasingu. Jak można wziąć samochód elektryczny w leasing lub samochód hybrydowy w leasing czy wynajem długoterminowy.

Samochody elektryczne w Polsce

Aktualnie najbardziej znanym producentem samochodów elektrycznych który sprzedaje je w ilościach wielkoprzemysłowych jest Tesla. Największym zainteresowaniem Tesla cieszy się oczywiście w USA a w Europie w krajach Beneluksu oraz… Norwegii. Sporo zamówień spłynęło również ze Szwajcarii.

Samochód elektryczny w leasing – gdzie?

Jest kilka firm leasingowych, które umożliwiają finansowanie Tesli kupowanej za granicą. W praktyce procedura polega na tym, że klient wybiera i zamawia konkretny model u zagranicznego dealera Tesli, podpisuje umowę z  firmą leasingową, która płaci za samochód do dealera. Następnie firma leasingowa odbiera samochód i sprowadza go do Polski, gdzie załatwia formalności celno-podatkowe i wydaje gotowy, zarejestrowany samochód Leasingobiorcy. Tam więc można w Polsce wziąć samochód elektryczny w leasing.

Tesli nie można jednak kupić od krajowego importera, ponieważ aktualnie jeszcze takiego w Polsce nie ma. Można natomiast kupić lub wziąć w leasing samochody elektryczne Renault, Mitsubishi, BMW, Mitsubishi.

Marka BMW oferuje w pełni elektryczny model BMW i3, Renault proponuje elektryczny Renault Twizy, Kangoo Z.E oraz ZOE. Samochód elektryczny w leasing – Nissan z kolei proponuje kompaktowy model Leaf oraz mały samochód dostawczy e-NV200. Mitsubishi informuje o zainteresowaniu modelem i-MiEV.

Leasing samochodów hybrydowych w Polsce

Jak widać, droga do szerokiej sprzedaży i leasingu osobowych samochodów elektrycznych jest w Polsce jeszcze daleka i pełna wybojów, szybciej doczekamy się elektrycznych pojazdów transportu miejskiego. Dużo szybciej rozpowszechniać się będą natomiast tzw. hybrydy i zakup w leasingu samochodów hybrydowych. Sprawdzisz u nas ofertę i kalkulacje leasingu operacyjnego.

Dla przypomnienia – samochód hybrydowy to konstrukcja łącząca w sobie benzynowy silnik spalinowy oraz silnik elektryczny. Taki mariaż daje w pewnym stopniu połączenie zalet obydwu rodzajów zasilania, jak również auta tego rodzaju są zdecydowanie bardziej przystępne cenowo dla Klientów i powszechnie leasingowane. Dowodzi tego sukces hybrydowych modeli Toyoty.

Jakie hybrydy możemy wyleasingować w Polsce?

Leasing samochodu hybrydowego. Zacznijmy od wymienienia przede wszystkim hybrydowych modeli Toyoty: możemy wziąć w leasing hybrydowe modele Toyota Yaris, Auris, Prius, RAV. Ford oferuje Hybrydowego Mondeo 2.0, Peugeot 508 RXH a Lexus hybrydowe modele CT, IS, NX, GS. Mercedes z kolei modele Hybrydowe klasy C, E, S a BMW hybrydowe wersje 3,5, 7 Active Hybryd. Audi nie pozostaje w tyle i proponuje w Polsce hybrydowe A3, Q5 i A8 hybryd. Hybrydowe wersje można kupić i wyleasingować również w Porsche i Land Rover.

Samochód hybrydowy w leasing – również Volvo oferuje hybrydy spalinowo-elektryczne modeli V60, XC 90. Hybrydowe wersje dostaniemy też w Infiniti. W Volkswagenie można dostać hybrydowego e-Golfa ale hybrydowy e-Up za około 100.000 zł pozostanie z pewnością tylko ciekawostką katalogową.

Przyszłość samochodów elektryczny i hybrydowych w Polsce.

O ile powszechne wprowadzenie do użytku samochodów elektrycznych zapewne potrwa jeszcze lata, to samochody hybrydowe są już z nami – ekologiczne, tańsze w eksploatacji, w miarę dostępne cenowo. Leasing samochodów hybrydowych nie różni się niczym od leasing samochodów z napędem tylko tradycyjnym.

Naszym zdaniem w niedalekiej przyszłości hybrydy będą wypierać samochody z sinikiem diesla. Obecnie leasing samochodu hybrydowego wydaje się bardzo dobrym posunięciem.


Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy.

Oblicz leasing i wyślij zapytanie o ofertę. Zobacz nasz kalkulator leasingowy samochodu.