Oferty leasingowe dla firm – Raiffeisen Leasing | archiwum

„Raiffeisen Leasing Polska S.A. jest liderem nowoczesnych rozwiązań w zakresie finansowania biznesu. Od 1998 roku buduje swoją wiarygodność i rozpoznawalność na polskim rynku, pozostając jednym z najbardziej zaufanych podmiotów wspierających rozwój polskich przedsiębiorstw.  Po 2015 roku Spółka jest jedną z największych firm leasingowych w Polsce i niekwestionowanym liderem finansowania ze wsparciem UE. Zajmuje drugie miejsce w kategorii finansowania samochodów osobowych z 25-proc. wzrostem, jest również jednym z wiodących podmiotów w finansowaniu innych środków trwałych tj. pojazdów, środków transportu ciężkiego, maszyn i urządzeń oraz nieruchomości. Jednocześnie oferuje finansowanie w obszarze IT i sprzętu medycznego, wyposażenia biur.”

Archiwalna strona nieistniejącej już dziś w Polsce firmy Raiffeisen Leasing. Informacje przedstawiono w celach archiwalnych oraz informacyjnych. Na dzień publikacji [kwiecień 2019] firma Raiffeisen Leasing Polska od ponad 1,5 roku nie funkcjonuje, została wykreślona z rejestru przedsiębiorstw KRS.

Strona internetowa dostępna pod adresem www.rl.com.pl  oraz rl.com.pl wyglądała tak:

Tekst strony głównej Raiffeisen Leasing

Raiffeisen Leasing Polska S.A. jest liderem nowoczesnych rozwiązań w zakresie finansowania biznesu. Od 1998 roku buduje swoją wiarygodność i rozpoznawalność na polskim rynku, pozostając jednym z najbardziej zaufanych podmiotów wspierających rozwój polskich przedsiębiorstw.  Po 2015 roku Spółka jest jedną z największych firm leasingowych w Polsce i niekwestionowanym liderem finansowania ze wsparciem UE. Zajmuje drugie miejsce w kategorii finansowania samochodów osobowych z 25-proc. wzrostem, jest również jednym z wiodących podmiotów w finansowaniu innych środków trwałych tj. pojazdów, środków transportu ciężkiego, maszyn i urządzeń oraz nieruchomości. Jednocześnie Raiffeisen Leasing oferuje finansowanie w obszarze IT i sprzętu medycznego, wyposażenia biur.

Działalność Raiffeisen Leasing Polska S.A. opiera się na finansowaniu wszelkich środków trwałych, takich jak:

 • samochody osobowe, ciężarowe,
 • specjalistyczne środki transportu,
 • ciągniki siodłowe, naczepy i przyczepy,
 • maszyny i urządzenia,
 • linie technologiczne,
 • sprzęt IT,
 • sprzęt biurowy,
 • jachty i łodzie,
 • samoloty,
 • nieruchomości.

Nagrody i wyróżnienia przyznane Raiffeisen Leasing Polska S.A.

2016 r. – lidera Narodowych Pośredników Finansowych Programów Unii Europejskiej w kategorii firma leasingowa. Nagrodę otrzymaliśmy podczas X-lecia uruchomienia w Polsce Instrumentów Finansowych UE. Wydarzenie organizowane i współfinansowane w ramach Programu Wieloletniego „Udział Polski w Programie na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw oraz w instrumentach finansowych programów UE wspierających konkurencyjność przedsiębiorstw, w latach 2015–2021”, realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju

2015 r. – Order Finansowy 2014 miesięcznika Home&Market dla Raiffeisen-Leasing

2014 r. – Godło Firma Przyjazna Klientowi dla Raiffeisen-Leasing

2014 r. – I miejsce w rankingu głównym Liderów Polskiego Leasingu opublikowanego w Home&Market

2014 r. – II miejsce w rankingu Największych Firm CFM po IIIQ2014 r. opublikowanego przez Gazetę Finansową

2013 r. – I miejsce w rankingu Perły Polskiego Leasingu wg ilości nieruchomości oddanych w leasing, przyznane przez Gazetę Finansową.

2013 r. – II miejsce w rankingu Perły Polskiego Leasingu wg wartości wszystkich środków oddanych w leasing, przyznane przez Gazetę Finansową.

2013 r. – II miejsce w rankingu Perły Polskiego Leasingu wg ilości wszystkich środków oddanych w leasing, przyznane przez Gazetę Finansową.

2013 r. – I miejsce w programie Laur Konsumenta 2013 w kategorii Usługi leasingowe.

2012 r. – Wyróżnienie Finansowa Marka Roku 2012 w kategorii „Leasing„, przyznane przez Gazetę Finansową.

2011 r. – Wyróżnienie Finansowa Marka Roku 2011 w kategorii „Leasing”, przyznane przez Gazetę Finansową.

2011 r.Order Finansowy 2011 w kategorii „Leasing dla Klientów Biznesowych” za produkt RL-PROFESJONALISTA, – przyznane przez Redakcję „Home&Market”, Gazety Finansowej.

2011 r. – Nagroda za Najlepszy Produkt dla MSP 2011 w kategorii „Leasing” przyznawana przez „Gazetę Finansową”.

2011 r.II miejsce w kategorii „Leasing”, wg Rankingu Instytucji Finansowych przeprowadzonym przez „Rzeczpospolitą”

2011 r. – Wyróżnienie Gazety Finansowej za najlepszy produkt MSP w kategorii „Leasing”.

2010 r. „Champion Jachtingu Motorowego” – Nagroda przyznana przez miesięcznik „Jachting Motorowy”, za pionierski wkład w dostępność dla biznesu instrumentów finansujących zakupy jachtów żaglowych oraz motorowych”.

2010 r.„Najlepsze Produkty dla biznesu 2010” – Nagroda przyznana przez Gazetę Finansową w kategorii produkty leasingowe dla microprzedsiębiorstw.

2010 r. – Złote Godło Ogólnopolskiego Konkursu „Laur Konsumenta” w kategorii „Usługi leasingowe”.

2009 r. „Fleet&Business Day 2009”, magazyn „Flota” oraz „Auto Firmowe” przyznały wyróżnienie „Budowniczy Roku Flotowego”

2009 r. – II miejsce (ranking Gazety Finansowej) wśród firm leasingowych, za najbardziej godną zaufania markę finansową w Polsce.

2008 r. – Wyróżnienie „Laury Buildera 2008” w kategorii produkty i usługi finansowe dla budownictwa, przyznane przez Redakcję i Radę Programowa miesięcznika „Builder”.

2008 r. – I miejsce w kategorii „Usługi Finansowe dla Budownictwa 2008” – Organizatorem konkursu była Europa 2000 Consulting, pod Patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

2008 r. – Najlepszy Partner w Biznesie w kategorii „Leasing” – Tytuł Najlepszego Partnera w Biznesie przyznawany jest przez redakcję Home&Market, firmom, które przyczyniają się do rozwoju polskich przedsiębiorstw, stawiają na nowoczesność, wykazują się skutecznością oraz efektywnością w działaniu.

2007 r.„Gazele Biznesu 2007” – po raz drugi dziennik „Puls Biznesu”  przyznał wyróżnienie dla RLPL i potwierdził przynależność do elitarnego Klubu Gazel Biznesu – grona najdynamiczniej rozwijających się firm.

2007 r. „Skrzydła Krajowego Rejestru Długów” – nagroda za propagowanie idei korzystania z biur informacji gospodarczej, jako skutecznego narzędzia do oceny ryzyka kredytowego w polskiej branży leasingowej.

2007 r.„Laury Buildera 2007” – w kategorii produkty i usługi finansowe dla budownictwa – przyznane po raz drugi przez miesięcznik „Builder”.

2007 r. „Business Superbrands 2007” – marka Raiffeisen-Leasing Polska S.A. została uznana za jedną z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawanych marek biznesowych Business Superbrands obecnych na polskim rynku.

2007 r. „Leasingowy produkt roku 2006 dla budownictwa” – RLPL laureatem nagrody miesięcznika Builder.

2006 r. „Gazele Biznesu 2006” – tytuł nadany przez dziennik „Puls Biznesu”  jako jedynej firmie leasingowej.

2006 r.Najlepsza firma leasingowa 2006 w leasingu maszyn i urządzeń” przyznana przez magazyn Forbes.

2005 r. Portfel Roku 2005 WPROST” w kategorii Kredyt Samochodowy

Misja i wartości

Raiffeisen Leasing Polska S.A. kieruje swoją ofertę do wszystkich przedsiębiorców, zarówno mikro, małych, średnich jak i Klientów korporacyjnych.

W realizacji naszej misji i wartości chcemy być zgodni i kierujemy się zasadami określonymi w Kodeksie postępowania Grupy RZB.

Misja:

 • dążymy do budowania trwałych relacji z naszymi Klientami,
 • na rynkach krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce, oferujemy pełen zakres usług leasingowych o najwyższej jakości,
 • wśród naszych pracowników promujemy przedsiębiorczość, inicjatywę i dbamy o ich rozwój.

Wartości korporacyjne:

  • zorientowanie na potrzeby Klienta,
  • zwiększenie wartości dla akcjonariuszy,
  • kierowanie się normami etycznymi.

Jak działamy

Raiffeisen Leasing Polska S.A. zwraca szczególną uwagę na potrzeby i wymagania Klientów, traktując każdą transakcję indywidualnie.

Przygotowując ofertę dla Państwa uwzględnimy indywidualne preferencje, ryzyko związane z transakcją, a także aktualny poziom stóp procentowych na rynku finansowym.

Działalność Raiffeisen Leasing Polska S.A. jest finansowana przez Grupę Raiffeisen, co pozwala nam oferować Państwu atrakcyjne warunki leasingu oraz sprawną realizację zarówno małych, jak i bardzo dużych kontraktów, tworząc ofertę konkurencyjną do każdej innej oferty prezentowanej na rynku.

Zalety leasingu w Raiffeisen Leasing Polska S.A.

 • program dopłat do leasingu dla mikroprzedsiębiorców, którzy zdecydują się na otwarcie rachunku w Raiffeisen Bank Polska S.A.,
 • tańsze finansowanie dzięki współpracy z EIB i CEB,
 • szybki i łatwy dostęp do finansowania dzięki łagodniejszym wymaganiom wobec Korzystającego niż w przypadku Kredytobiorcy,
 • najwyższa jakość obsługi – każdemu Klientowi przydzielamy Opiekuna Klienta,
 • uproszczona procedura – typowe transakcje rozpatrujemy w ciągu jednego dnia,
 • indywidualne podejście do Klienta – elastyczne warunki umowy i płatności,
 • możliwość finansowania do 100% wartości środka trwałego,
 • wybór finansowania w jednej z dwóch walut: PLN, EUR w oparciu o stałą lub zmienną stopę procentową,
 • korzyści podatkowe płynące z leasingu,
 • współfinansowanie projektów inwestycyjnych małych i średnich przedsiębiorstw z udziałem środków unijnych,
 • atrakcyjne warunki zakupu przedmiotów leasingu, dzięki współpracy z dostawcami środków trwałych,
 • specjalne warunki ubezpieczeń majątkowych z oferty współpracujących towarzystw,
 • doradztwo i propozycje rozwiązań najlepiej dostosowanych do sytuacji i potrzeb klienta; korzystamy z praktyki i doświadczenia Raiffeisen Leasing International GmbH.

Współpraca z instytucjami zewnętrznymi

Na podstawie zawartych umów z Bankiem Rozwoju Rady Europy oraz Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, RLPL jest operatorem linii finansowych adresowanych do małych i średnich przedsiębiorstw.

Opracowaliśmy specjalną procedurę realizacji transakcji, zgodną z wymogami Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, dającą możliwość wykorzystania leasingu dla współfinansowania projektów w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw.
Na potrzeby realizowanego importu współpracujemy również z wybranymi agencjami celnymi.

Wyniki

Całkowita wartość aktywów przekazanych w leasing w 2014 roku wyniosła 3,29 mld PLN netto. Taki rezultat plasuje nas na drugim miejscu wśród firm leasingowych w Polsce z około 7,7% udziałem w rynku.

Największą penetrację rynku odnotowaliśmy w segmencie samochodów osobowych, osiągając w nim istotny udział – poziom wartości środków oddanych w leasing w 2014 roku wyniósł 1,28 mld PLN netto. Na rynku środków transportu ciężkiego z udziałem finansowania na poziomie 454,1 mln PLN netto plasujemy się w czołówce firm specjalizujących się w leasingu tego rodzaju aktywów. Finansujemy również nieruchomości – tym segmencie w 2014 roku ich finansowanie przekroczyło 152 mln PLN netto .

Informacje przedstawiono w celach archiwalnych oraz informacyjnych. Na dzień publikacji firma Raiffeisen Leasing Polska została wykreślona z rejestru przedsiębiorstw KRS.


Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy.

Oblicz leasing i wyślij zapytanie o ofertę: kalkulator-leasingowy.pl