Kalkulator oprocentowania leasingu

Nasz bezpłatny kalkulator oprocentowania leasingu umożliwia zorientowanie się i obliczenie oprocentowania dostępnego leasingu samochodów, maszyn i urządzeń, na zaplanowanie budżetu oraz rozważenie opcji i usług pakietowych. Przelicza prawidłowo ofertę leasingu operacyjnego dla każdego rodzaju przedmiotu w 10 najlepszych firmach leasingowychKalkulator leasingowy Nr 1 pozwala poznać możliwą kwotę raty leasingowej oraz wysłać zapytanie o najlepszą ofertę. Dysponujemy też ofertą wynajmu długoterminowego, pożyczki leasingowej oraz refinansowania posiadanego auta.

KALKULATOR OPROCENTOWANIA LEASINGU TO :

 • symulacja i kalkulator leasingu
 • opis parametrów leasingu
 • wyjaśnienie jak działają kalkulatory leasingowe
 • wzór na obliczenie leasingu
 • porównanie ofert leasingowych, pożyczki i wynajmu długoterminowego

Nasz serwis kalkulator leasingowy działa już ponad 10 lat! Szukasz lepszej oferty leasingu? Być może masz już jakieś oferty leasingu ale nie wiesz czy jest to leasing na odpowiednim poziomie, czy nie ma w nim żadnych kruczków czy ukrytych opłat? Skontaktuj się z nami.  Zapytaj o oferty leasingu bankowego.

Jeśli skorzystałeś z Kalkulatora, prosimy oddaj w zamian swój głos:

Kalkulator oprocentowania leasingu
4.5 (89.82%) 57 głosów

Firmy leasingowe stosują różne oferty w odniesieniu do różnego typu przedmiotów (maszyny, samochody, inne), różnicują też wartość przedmiotu leasingu oraz inaczej traktują sprzęt i pojazdy nowe a inaczej używane. Różnice w ofertach wynikają też z innych wymagań dotyczących minimalnej opłaty wstępnej wnoszonej przez Klienta oraz okresu na jaki można dostać leasing.

Symulacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Wyślij zapytanie o oficjalną ofertę.

Wpisz Markę i Model

Rok produkcji

Cena netto

Wkład własny %

Liczba miesięcy

Imię i Nazwisko

Telefon do kontaktu

Adres e-mail

NIP firmy

*Akceptuję i wyrażam zgodę na:
Regulamin, polityka prywatności
Przetwarzanie danych, wysłanie ofert.

Oblicz oprocentowanie LEASINGU

Kalkulator rat leasingowych jako jedyny umożliwia zorientowanie się w prawidłowych parametrach leasingu operacyjnego najlepszych firm leasingowych. Możesz wpisać dowolną kwotę wpłaty własnej, liczbę rat oraz dowolną preferowaną kwotę wykupu. Dzięki temu możesz oszacować wstępnie jaki wariant będzie ci odpowiadał, a następnie porozmawiać o tym z naszym doradcą. Przybliżymy Tobie dokładnie wszystkie aspekty finansowe i podatkowe z tym związane oraz doradzimy odpowiednią opcję i przeprowadzimy przez proces uzyskania leasingu. Następnie załatwimy wszystkie formalności związane z zakupem samochodu lub maszyny, ubezpieczeniem i oddaniem ich do twojej dyspozycji.

 • zobacz w kalkulatorze  leasingowym swoje hipotetyczne raty leasingu samochodu.
 • wypełnij i wyślij formularz zapytania. Doradca leasingowy skontaktuje się z Tobą.
 • w ciągu 24 godzin otrzymasz od Doradcy na email najlepszą ofertę, dopasowaną do Twoich potrzeb i możliwości.

Całą procedurę zrealizujesz przez telefon i email z przedstawicielem firmy leasingowej. Bez żadnych dodatkowych opłat i prowizji.

Jak działa kalkulator leasingu

Kalkulatory wyliczające leasing działają w oparciu o podstawową stopę procentową WIBOR oraz o oprocentowanie leasingu wynikające z tabeli marż firmy leasingowych. Marże takie są ustalane przy uwzględnieniu poziomu ryzyka, zakładanego poziomu rentowności, kosztu pozyskania kapitału na finansowanie zakupu przedmiotów leasingu. Ryzyko kalkuluje się między innymi w oparciu o analizę ryzyka dla danego rodzaju przedmiotów (np. inne ryzyko dla nowych samochodów, inne dla aut używanych a jeszcze inne dla maszyn poligraficznych) oraz w oparciu symulacje ryzyka dla danego segmentu Klientów. Istnieje wiele różnych czynników przy uwzględnieniu których kalkuluje się ryzyko finansowania i ustala marże leasingowe oraz kredytowe.
 
Kalkulator oprocentowania leasingu przelicza opcje leasingowe analizując zakładane parametry oraz koszt finansowania.
 

Dane potrzebne do kalkulacji leasingu:

 • wartość przedmiotu leasingu
 • wkład własny klienta ujęty jako wstępna opłata leasingowa
 • okres leasingu podany w miesiącach
 • wartość końcowa jaka ma zostać do spłaty – inaczej to wartość wykupu

Koszt finansowania uwzględnia:

 • stopę wibor. Firmy leasingowe posługują się wiborem 1 lub 3 miesięcznym dla leasingu w PLN albo stopą EURIBOR dla leasingu w EURO.
 • stopę procentową czyli marżą uzyskaną z leasingu. Zawiera ona w sobie również koszt pozyskania kapitału przez firmę leasingową na rynku finansowym, np. poprzez finansowanie się w bankach. Zmienna ta jest parametrem wewnętrznym finansującego i nie jest podawana do wiadomości Klienta. Jest tajemnicą firmy ponieważ zawiera również koszt pozyskania finansowania przez firmę leasingową.
 • w większości przypadków, jeśli bierzesz leasing w salonie lub komisie, płacisz prowizje leasingowe lub prowizje dostawcy przedmiotu jeśli jest on podmiotem pośredniczącym i pobiera za to wynagrodzenie (np. sprzedawca w salonie samochodowym lub komisie).

Wyniki obliczeń z kalkulatora leasingu

W wyniku dokonanej symulacji Klient otrzymuje ofertę w formie tabeli zawierającej parametry leasingu z następującymi pozycjami:

 • Wpłata własna podana jako % oraz przeliczona na walutę leasingu. Podawane są tu wartości netto, podatek VAT oraz wartość brutto wpłaty.
 • Ilość miesięcznych rat leasingowych.
 • Kwota miesięcznej raty podawana jako % wartości przedmiotu oraz jako kwota raty netto, podatek VAT oraz rata brutto.
 • Suma wszystkich opłat leasingowych (opłata wstępna + suma rat miesięcznych + kwota wykupu) wraz z podsumowaniem w walucie oraz z sumą w %.
Należy zaznaczyć, że całkowity koszt leasingu może obejmować również inne opłaty i płatności, takie jak:
 
 • opłaty za różne czynności w czasie trwania umowy lub opłaty roczne za administrowanie
 • koszty ubezpieczeń oraz koszt rozłożenia ubezpieczeń na raty
 • opłaty za wycenę samochodu używanego (stosowaną przez część firm leasingowych)

Przy obliczaniu kosztów wynajmu długoterminowego należy liczyć się również z kosztami takimi jak: kosztami serwisowania samochodu zgodnie ze wskazówkami leasingodawcy, kosztami za przekroczenie limitu przebiegu, kosztami z tytułu pogorszonego stanu technicznego przy jego zwrocie, kosztami za administrowanie umową, koszty opon i przechowania, pakiety ubezpieczeń zdrowotnych oraz inne. Więcej na temat  obliczenia rat leasingu z nami.

 

Wzór na oprocentowanie leasingu

Każda firma leasingowa posiada własny kalkulator oprocentowania leasingu. Wzór “czysty” na obliczenie oprocentowania leasingu wygląda tak:

[{(X*((1+X)^N))-((F*X)/C)} / {((1+X)^N)-1}] – (P/C) = 0

gdzie:

gdzie:
X – oprocentowanie raty leasingowej (miesięczne)
N – liczba rat leasingu (liczba miesięcy)
F – wartość końcowa (cena wykupu)
C – zadłużenie (wartość przedmiotu leasingu pomniejszona o wszelkie opłaty wstępne)

symulacje leasingu i porównanie ofert wielu firm leasingowych

Szukasz lepszej oferty leasingu? Być może masz już jakieś oferty leasingu ale nie wiesz czy jest to leasing na odpowiednim poziomie, czy nie ma w nim żadnych kruczków czy ukrytych opłat? Chcesz to sprawdzić? Szukasz oferty lepszej niż w komisie lub salonie samochodowym? Skontaktuj się z nami.

kalkulator oprocentowania leasingu. kalkulator leasingowy

OBLICZ RATY LEASINGU

Nasz  kalkulator oprocentowania leasingu jest narzędziem niezależnym, nie stanowi oficjalnej oferty tych firm leasingowych i nie może być tak traktowany. Firmy  leasingowe nie udostępniają ogółowi Klientów swoich kalkulatorów. Oblicz wstępnie raty leasingu i nas i wyślij zapytanie – dostaniesz korzystną ofertę.

Wyślij zapytanie o ofertę lub zadzwoń. Zapraszamy. Jeśli posiadasz lepszą ofertę i przedstawisz ją nam – przygotujemy bardziej konkurencyjną.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.