Oferty leasingowe dla firm – Raiffeisen Leasing

“Raiffeisen-Leasing Polska S.A. jest liderem nowoczesnych rozwiązań w zakresie finansowania biznesu. Od 1998 roku buduje swoją wiarygodność i rozpoznawalność na polskim rynku, pozostając jednym z najbardziej zaufanych podmiotów wspierających rozwój polskich przedsiębiorstw.  Po 2015 roku Spółka jest jedną z największych firm leasingowych w Polsce i niekwestionowanym liderem finansowania ze wsparciem UE. Zajmuje drugie miejsce w kategorii finansowania samochodów osobowych z 25-proc. wzrostem, jest również jednym z wiodących podmiotów w finansowaniu innych środków trwałych tj. pojazdów, środków transportu ciężkiego, maszyn i urządzeń oraz nieruchomości. Jednocześnie oferuje finansowanie w obszarze IT i sprzętu medycznego, wyposażenia biur.”

Archiwalna strona nieistniejącej już dziś w Polsce firmy Raiffeisen Leasing. Informacje przedstawiono w celach archiwalnych oraz informacyjnych. Na dzień publikacji [kwiecień 2019] firma Raiffeisen Leasing Polska od ponad 1,5 roku nie funkcjonuje, została wykreślona z rejestru przedsiębiorstw KRS.

Strona internetowa dostępna pod adresem www.rl.com.pl  oraz rl.com.pl wyglądała tak:

 

Tekst strony głównej Raiffeisen Leasing

Raiffeisen-Leasing Polska S.A. jest liderem nowoczesnych rozwiązań w zakresie finansowania biznesu. Od 1998 roku buduje swoją wiarygodność i rozpoznawalność na polskim rynku, pozostając jednym z najbardziej zaufanych podmiotów wspierających rozwój polskich przedsiębiorstw.  Po 2015 roku Spółka jest jedną z największych firm leasingowych w Polsce i niekwestionowanym liderem finansowania ze wsparciem UE. Zajmuje drugie miejsce w kategorii finansowania samochodów osobowych z 25-proc. wzrostem, jest również jednym z wiodących podmiotów w finansowaniu innych środków trwałych tj. pojazdów, środków transportu ciężkiego, maszyn i urządzeń oraz nieruchomości. Jednocześnie oferuje finansowanie w obszarze IT i sprzętu medycznego, wyposażenia biur.

Działalność Raiffeisen-Leasing Polska S.A. opiera się na finansowaniu wszelkich środków trwałych, takich jak:

 • samochody osobowe, ciężarowe,
 • specjalistyczne środki transportu,
 • ciągniki siodłowe, naczepy i przyczepy,
 • maszyny i urządzenia,
 • linie technologiczne,
 • sprzęt IT,
 • sprzęt biurowy,
 • jachty i łodzie,
 • samoloty,
 • nieruchomości.

Nagrody i wyróżnienia przyznane Raiffeisen-Leasing Polska S.A.

2016 r. – lidera Narodowych Pośredników Finansowych Programów Unii Europejskiej w kategorii firma leasingowa. Nagrodę otrzymaliśmy podczas X-lecia uruchomienia w Polsce Instrumentów Finansowych UE. Wydarzenie organizowane i współfinansowane w ramach Programu Wieloletniego „Udział Polski w Programie na rzecz konkurencyjności przedsiębiorstw oraz małych i średnich przedsiębiorstw oraz w instrumentach finansowych programów UE wspierających konkurencyjność przedsiębiorstw, w latach 2015–2021”, realizowanego przez Ministerstwo Rozwoju

2015 r. – Order Finansowy 2014 miesięcznika Home&Market dla Raiffeisen-Leasing

2014 r. – Godło Firma Przyjazna Klientowi dla Raiffeisen-Leasing

2014 r. – I miejsce w rankingu głównym Liderów Polskiego Leasingu opublikowanego w Home&Market

2014 r. – II miejsce w rankingu Największych Firm CFM po IIIQ2014 r. opublikowanego przez Gazetę Finansową

2013 r. – I miejsce w rankingu Perły Polskiego Leasingu wg ilości nieruchomości oddanych w leasing, przyznane przez Gazetę Finansową.

2013 r. – II miejsce w rankingu Perły Polskiego Leasingu wg wartości wszystkich środków oddanych w leasing, przyznane przez Gazetę Finansową.

2013 r. – II miejsce w rankingu Perły Polskiego Leasingu wg ilości wszystkich środków oddanych w leasing, przyznane przez Gazetę Finansową.

2013 r. – I miejsce w programie Laur Konsumenta 2013 w kategorii Usługi leasingowe.

2012 r. – Wyróżnienie Finansowa Marka Roku 2012 w kategorii “Leasing“, przyznane przez Gazetę Finansową.

2011 r. – Wyróżnienie Finansowa Marka Roku 2011 w kategorii “Leasing”, przyznane przez Gazetę Finansową.

2011 r.Order Finansowy 2011 w kategorii “Leasing dla Klientów Biznesowych” za produkt RL-PROFESJONALISTA, – przyznane przez Redakcję “Home&Market”, Gazety Finansowej.

2011 r. – Nagroda za Najlepszy Produkt dla MSP 2011 w kategorii “Leasing” przyznawana przez “Gazetę Finansową”.

2011 r.II miejsce w kategorii “Leasing”, wg Rankingu Instytucji Finansowych przeprowadzonym przez “Rzeczpospolitą”

2011 r. – Wyróżnienie Gazety Finansowej za najlepszy produkt MSP w kategorii “Leasing”.

2010 r. “Champion Jachtingu Motorowego” – Nagroda przyznana przez miesięcznik “Jachting Motorowy”, za pionierski wkład w dostępność dla biznesu instrumentów finansujących zakupy jachtów żaglowych oraz motorowych”.

2010 r.“Najlepsze Produkty dla biznesu 2010” – Nagroda przyznana przez Gazetę Finansową w kategorii produkty leasingowe dla microprzedsiębiorstw.

2010 r. – Złote Godło Ogólnopolskiego Konkursu “Laur Konsumenta” w kategorii “Usługi leasingowe”.

2009 r. “Fleet&Business Day 2009”, magazyn “Flota” oraz “Auto Firmowe” przyznały wyróżnienie “Budowniczy Roku Flotowego”

2009 r. – II miejsce (ranking Gazety Finansowej) wśród firm leasingowych, za najbardziej godną zaufania markę finansową w Polsce.

2008 r. – Wyróżnienie “Laury Buildera 2008” w kategorii produkty i usługi finansowe dla budownictwa, przyznane przez Redakcję i Radę Programowa miesięcznika “Builder”.

2008 r. – I miejsce w kategorii “Usługi Finansowe dla Budownictwa 2008” – Organizatorem konkursu była Europa 2000 Consulting, pod Patronatem Ministerstwa Infrastruktury.

2008 r. – Najlepszy Partner w Biznesie w kategorii “Leasing” – Tytuł Najlepszego Partnera w Biznesie przyznawany jest przez redakcję Home&Market, firmom, które przyczyniają się do rozwoju polskich przedsiębiorstw, stawiają na nowoczesność, wykazują się skutecznością oraz efektywnością w działaniu.

2007 r.“Gazele Biznesu 2007” – po raz drugi dziennik “Puls Biznesu”  przyznał wyróżnienie dla RLPL i potwierdził przynależność do elitarnego Klubu Gazel Biznesu – grona najdynamiczniej rozwijających się firm.

2007 r. “Skrzydła Krajowego Rejestru Długów” – nagroda za propagowanie idei korzystania z biur informacji gospodarczej, jako skutecznego narzędzia do oceny ryzyka kredytowego w polskiej branży leasingowej.

2007 r.“Laury Buildera 2007” – w kategorii produkty i usługi finansowe dla budownictwa – przyznane po raz drugi przez miesięcznik “Builder”.

2007 r. “Business Superbrands 2007” – marka Raiffeisen-Leasing Polska S.A. została uznana za jedną z najsilniejszych i najbardziej rozpoznawanych marek biznesowych Business Superbrands obecnych na polskim rynku.

2007 r. “Leasingowy produkt roku 2006 dla budownictwa” – RLPL laureatem nagrody miesięcznika Builder.

2006 r. “Gazele Biznesu 2006” – tytuł nadany przez dziennik “Puls Biznesu”  jako jedynej firmie leasingowej.

2006 r.Najlepsza firma leasingowa 2006 w leasingu maszyn i urządzeń” przyznana przez magazyn Forbes.

2005 r. Portfel Roku 2005 WPROST” w kategorii Kredyt Samochodowy

Misja i wartości

Raiffeisen-Leasing Polska S.A. kieruje swoją ofertę do wszystkich przedsiębiorców, zarówno mikro, małych, średnich jak i Klientów korporacyjnych.

W realizacji naszej misji i wartości chcemy być zgodni i kierujemy się zasadami określonymi w Kodeksie postępowania Grupy RZB.

Misja:

 • dążymy do budowania trwałych relacji z naszymi Klientami,
 • na rynkach krajów Europy Środkowo-Wschodniej, w tym w Polsce, oferujemy pełen zakres usług leasingowych o najwyższej jakości,
 • wśród naszych pracowników promujemy przedsiębiorczość, inicjatywę i dbamy o ich rozwój.

Wartości korporacyjne:

  • zorientowanie na potrzeby Klienta,
  • zwiększenie wartości dla akcjonariuszy,
  • kierowanie się normami etycznymi.

Jak działamy

Raiffeisen-Leasing Polska S.A. zwraca szczególną uwagę na potrzeby i wymagania Klientów, traktując każdą transakcję indywidualnie.

Przygotowując ofertę dla Państwa uwzględnimy indywidualne preferencje, ryzyko związane z transakcją, a także aktualny poziom stóp procentowych na rynku finansowym.

Działalność Raiffeisen-Leasing Polska S.A. jest finansowana przez Grupę Raiffeisen, co pozwala nam oferować Państwu atrakcyjne warunki leasingu oraz sprawną realizację zarówno małych, jak i bardzo dużych kontraktów, tworząc ofertę konkurencyjną do każdej innej oferty prezentowanej na rynku.

Zalety leasingu w Raiffeisen-Leasing Polska S.A.

 • program dopłat do leasingu dla mikroprzedsiębiorców, którzy zdecydują się na otwarcie rachunku w Raiffeisen Bank Polska S.A.,
 • tańsze finansowanie dzięki współpracy z EIB i CEB,
 • szybki i łatwy dostęp do finansowania dzięki łagodniejszym wymaganiom wobec Korzystającego niż w przypadku Kredytobiorcy,
 • najwyższa jakość obsługi – każdemu Klientowi przydzielamy Opiekuna Klienta,
 • uproszczona procedura – typowe transakcje rozpatrujemy w ciągu jednego dnia,
 • indywidualne podejście do Klienta – elastyczne warunki umowy i płatności,
 • możliwość finansowania do 100% wartości środka trwałego,
 • wybór finansowania w jednej z dwóch walut: PLN, EUR w oparciu o stałą lub zmienną stopę procentową,
 • korzyści podatkowe płynące z leasingu,
 • współfinansowanie projektów inwestycyjnych małych i średnich przedsiębiorstw z udziałem środków unijnych,
 • atrakcyjne warunki zakupu przedmiotów leasingu, dzięki współpracy z dostawcami środków trwałych,
 • specjalne warunki ubezpieczeń majątkowych z oferty współpracujących towarzystw,
 • doradztwo i propozycje rozwiązań najlepiej dostosowanych do sytuacji i potrzeb klienta; korzystamy z praktyki i doświadczenia Raiffeisen Leasing International GmbH.

Współpraca z instytucjami zewnętrznymi

Na podstawie zawartych umów z Bankiem Rozwoju Rady Europy oraz Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, RLPL jest operatorem linii finansowych adresowanych do małych i średnich przedsiębiorstw.

Opracowaliśmy specjalną procedurę realizacji transakcji, zgodną z wymogami Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, dającą możliwość wykorzystania leasingu dla współfinansowania projektów w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego Wzrost Konkurencyjności Przedsiębiorstw.
Na potrzeby realizowanego importu współpracujemy również z wybranymi agencjami celnymi.

Wyniki

Całkowita wartość aktywów przekazanych w leasing w 2014 roku wyniosła 3,29 mld PLN netto. Taki rezultat plasuje nas na drugim miejscu wśród firm leasingowych w Polsce z około 7,7% udziałem w rynku.

Największą penetrację rynku odnotowaliśmy w segmencie samochodów osobowych, osiągając w nim istotny udział – poziom wartości środków oddanych w leasing w 2014 roku wyniósł 1,28 mld PLN netto. Na rynku środków transportu ciężkiego z udziałem finansowania na poziomie 454,1 mln PLN netto plasujemy się w czołówce firm specjalizujących się w leasingu tego rodzaju aktywów. Finansujemy również nieruchomości – tym segmencie w 2014 roku ich finansowanie przekroczyło 152 mln PLN netto .

 

Informacje przedstawiono w celach archiwalnych oraz informacyjnych. Na dzień publikacji firma Raiffeisen Leasing Polska została wykreślona z rejestru przedsiębiorstw KRS.