oferty leasingowe dla firm

Jak wziąć leasing na auto i nie żałować

Jak wziąć leasing

Nie napiszemy w tym miejscu prostej recepty gdzie wziąć leasing, ale jak się do tego zabrać. Wszak wędka jest o wiele cenniejsza od ryby. Tak samo jest z wyborem leasingu, oceną oferty i doradcy lub brokera leasingowego. Jak wziąć leasing i nie żałować ?

Porównanie ofert leasingowych

Jeśli oferty są inaczej skonstruowane, nie można ich bezpośrednio porównywać. Nie tylko suma procentowa rat leasingowych jest istotna – na koszt leasingu wpływają również takie czynniki jak wielkość wkładu własnego, wielkość kwoty wykupu, zastosowana stawka wibor, konieczność ubezpieczenia GAP lub jego brak, jak też suma i kwoty opłat dodatkowych z Tabeli Opłat.

Suma rat leasingowych

Nie zawsze SUMA RAT jest elementem najważniejszym. Pamiętaj, że liczy się elastyczność w leasingu a więc czy wkład własny jest na poziomie który nie zakłóci twoich pieniędzy przeznaczonych na finansowanie i płynność firmy, czy rata leasingowa ci odpowiada, jakie usługi dodatkowe otrzymujesz jeszcze w zamian. Kalkulator  jest przydatny ale jego wynik nie powinien być absolutnie decydujący.

Podam prosty przykład – Samochód Opel Corsa jest na pewno wielokrotnie tańszy od Mercedesa klasy S, ale kupujący samochody nie zwracają wyłącznie uwagi na cenę – liczą się też wielkość, możliwości konfiguracji, wygląd, wygoda, bezpieczeństwo.

Tak samo należy porównywać usługi leasingowe różnych firm leasingowych. Czy najtańsze produkty i usługi są najlepsze? Oczywiście, że nie! Bardzo często nie.

Raty leasingowe pomoże obliczyć Tobie kalkulator leasingu operacyjnego dla firm.

Czas na rozmowę o transakcji

Poświęć swój czas jeśli chcesz by ktoś poświęcił ci swój. Doradcy firm leasingowych i brokerzy leasingowi otrzymują bardzo dużo zapytań o ofertę leasingu, tabelkę z procentami. Zapewne również Ty chciałbyś taką otrzymać.

Tylko czy na pewno o to w tym wszystkich chodzi? Po kolejnym zapytaniu o typową tabelę z opłatami możesz być pewien, że otrzymasz albo bardzo drogą na odczepnego albo bardzo tanią, która będzie nierealna jeśli chodzi o podpisanie na jej podstawie umowy leasingowej.

Ratę leasingową możesz sobie zawsze wstępnie wyliczyć w oparciu chociażby o kalkulator-leasingowy.pl, naprawdę wybór leasingu polega na rozmowie z doradcą leasingowym. Możesz nam wierzyć – ludzie z tej branży już dawno nauczyli się rozróżniać Klientów zainteresowanych podpisaniem umowy i zakupem auta czy maszyny od tzw. „pytaczy” którzy są tylko stratą czasu, tak dla doradców leasingowych jak i dla siebie samych.

Uważaj na „wszystkie firmy leasingowe w jednym miejscu”

Nie ma brokerów leasingowych którzy mają w ofercie wszystkie firmy leasingowe. Dziwią nas niekiedy informacje jakie podają na swoich stronach niektórzy brokerzy leasingowi, że współpracują z 40 lub 20 firmami leasingowymi. Muszę napisać zgodnie z prawdą, że jest to nieprawda i marketingowy bełkot.

20 lat doświadczenia w branży leasingowej, znajomość firmy leasingowych, ludzi z branży, realiów rynkowych oraz zasad prowadzenia biznesu każe nam napisać – nie należy wierzyć w bajki, że jakaś firma brokerska czy portal finansowy współpracuje z 40 a nawet 20 firmami leasingowymi. Budowanie fałszywej legendy nie jest najlepszym sposobem na znajdowanie klientów. 

Leasing bezpośrednio w salonie to nie zawsze dobry pomysł. Dlaczego? Powód jest prosty – pracownicy salonów mają dużo większe możliwości dokładania Klientom dodatkowych prowizji, ponieważ wiedzą że Klient który nie pyta i nie szuka, weźmie w większości przypadków ofertę którą mu przedstawią. Są wyjątki ale warto być ostrożnym. Leasing w salonie, trzeba uważać!

Praktyka pokazuje, że wyjątkowo dobry leasing i wyjątkowo dobra obsługa leasingowa w salonie to raczej wyjątek niż reguła. Argument, że wszystko załatwisz w salonie jest chybiony ponieważ w czasach telefonów i maili wszystko możesz załatwić nie ruszając się z domu lub biura, a doradca leasingowy na podpisanie umowy przyjedzie do ciebie.

Jest też jeszcze jeden czynnik – niestety ale pracownik salonu nie będzie mógł lub nie będzie chciał pomagać tobie w kwestiach umowy leasingowej w czasie kilku następnych lat. Pamiętajmy, że on się zajmuje sprzedażą samochodów. Inaczej jest z doradcami firm leasingowych i brokerami – oni będą to robić licząc na to że zadowolony z obsługi Klient weźmie w przyszłości kolejny leasing, bo dlaczego nie?

Opinia i doświadczenie

  • Nigdy nie ufaj sprzedawcy który źle mówi o konkurencji. To podstawowa zasada biznesu, kto oczernia innych sam nie jest godzien zaufania.
  • Przyjmij za pewnik, że ktoś z dużym doświadczeniem obsłuży cię lepiej. Warto zorientować się jak długo w branży leasingowej pracuje doradca/broker leasingowy. Jest oczywiste, że ktoś z długim stażem pracy obsłuży cię lepiej.

Jak wziąć leasing i nie żałować ?

Jeśli trafiły do Ciebie nasze uwagi powyżej – być może zachcieliśmy Cię byś zapytał nas o leasing dla Twojej firmy. Podziel się też swoją opinią ze znajomymi. Zapraszamy do korzystania z naszych usług.

 


Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy.

Oblicz leasing samochodu i wyślij zapytanie o ofertę