leasing samochodowy

Coraz więcej firm korzysta z leasingu – statystyki po I kwartale 2017

Statystyki dotyczące wzrostu gospodarczego w Polsce znajdują swoje potwierdzenie również w danych zbieranych przez organizację firm leasingowych – Związek Polskiego Leasingu. Pod koniec kwietnia przedstawił on dane z polskiego rynku leasingowego za 1 kwartał 2017

Coraz więcej firm korzysta z leasingu

Okazuje się, że po 3 miesiącach 2017 roku branża zanotowała wzrost rok do roku aż o 12,7%, przy czym segment finansowania samochodów urósł prawie o 20%. Wskazuje to na coraz większe zainteresowanie leasingiem, który jest już powszechną formą finansowania/zakupu w firmach. niewątpliwie jest to też dowodem na rosnący optymizm przedsiębiorców i co za tym idzie – wzrastającą chęć do inwestowania.

Leasing czyli legalne obniżenie podatku

Naszym zdaniem dodatkowym czynnikiem który napędza leasing jest uszczelnienie systemu podatkowego przez służby skarbowe, wobec czego część przedsiębiorców poszukuje w pełni legalnych metod obniżenia płaconych podatków. Takim sposobem od lat jest właśnie leasing.

W strukturze finansowania dominująca pozycję zajmują samochody osobowe i dostawcze, które stanowią prawie 50% zawieranych kontaktów leasingowych.

Prognozy dla leasingu są dobre

Generalnie zdecydowana większość firmy leasingowych wskazuje na optymistyczne plany sprzedaży i zatrudnienia. Wypada dodać, że rok 2017 na pewno przyniesie pewne niespodzianki i przetasowania w rankingach sprzedaży firm leasingowych. Wynika to z łączenia się największych graczy na rynku i narastającej presji o miejsce numer 1. Należy również dodać, że nowi bankowi gracze również mają duże aspiracje i z pewnością będą piąć się w górę. Naszym zdaniem aktualnie nie ma jednak dalszej presji ani miejsca na zmniejszanie marż leasingowych, które pozostają w większości przypadków na dość niskim poziomie. Walka odbywać się będzie raczej na dostęp do sieci sprzedaży oraz usługi dodatkowe. Zapewne niektóre firmy będą chciały również wykorzystać swój silny brand do przekonania nowych klientów.

Przedsiębiorcom zainteresowanym uzyskaniem bezpłatnej porady i oferty leasingu, polecamy skorzystanie z usług naszego kalkulatora leasingowego oraz wysłanie zapytania o ofertę. Na bieżąco monitorujemy rynek leasingowy, z pewnością będziemy mogli państwu przedstawić ciekawą bankową ofertę leasingu na samochód lub maszynę. Warto skontaktować się z doradcą leasingowym.

Raty leasingu operacyjnego pomoże obliczyć kalkulator leasingowy w PLN i EUR dla firm.

źródło: Związek Polskiego Leasingu

Umów się na 10 minut bezpłatnych konsultacji. Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić.


Masz pytanie? Chętnie na nie odpowiemy.

Oblicz leasing i wyślij zapytanie o ofertę: kalkulator-leasingowy.pl