Kalkulator leasingu w euro

KALKULATOR LEASINGU W WALUCIE EURO

Leasing w euro jest doskonałym sposobem na obniżenie kosztów finansowania, ponieważ stopy procentowe w euro są niższe niż oprocentowanie w PLN. Przy kalkulacji leasingu w euro stosuje się stopę procentową euribor. Leasing w eur stosowany jest głównie przy leasingu dla branży transportowej, przez firmy transportowe zarabiające w całości lub przynajmniej w części z EURO.

Leasing w walucie obcej – w euro, stosuje się w umowach leasingu operacyjnego na:

  • ciągniki siodłowe
  • naczepy
  • autobusy
  • samochody ciężarowe i dostawcze

Leasing w EUR czy w PLN

Głównym kryterium przy rozważaniu czy wziąć leasing w walucie obcej – w euro, czy jednak w złotówce, powinna być odpowiedź na pytanie – w jakiej walucie firma uzyskuje przychody. Jeśli tylko w złotych, wtedy finansowanie się w walucie obcej jest bardzo ryzykowne i jak udowodniły zawirowania walutowe z lat 2008-2010, może być proszeniem się o kłopoty. Powodem są różnice kursowe przy przewalutowaniu oraz ryzyko walutowe związane z samym kursem euro, którego nie sposób przewidzieć.

Inaczej się ma sprawa jeśli firma uzyskuje przynajmniej część stabilnych przychodów w walucie. Wtedy zarabiasz w euro – spłacasz leasing w euro i nie obchodzi cię kurs waluty czy koszty przewalutowania. Najczęściej beneficjentami finansowania się w euro są firmy transportowe które przynajmniej część dochodów uzyskują w walucie auto.

Złota zasada: spłacaj leasing w takiej walucie w jakiej przynajmniej częściowo zarabiasz.

Jak obliczyć leasing operacyjny w euro

  • Kalkulator leasingu w euro pozwala uzyskać przybliżoną odpowiedź na pytanie jakie koszty leasingu i jaką ratę można uzyskać stosując finansowanie w walucie euro. Należy pamiętać, by zarówno wartość samochodu (środka transportu) jak i opłatę wstępną oraz wykup wpisać też w euro. Obliczona rata będzie pokazywać minimalną i maksymalną ratę leasingu w eur.
  • Jeśli chcesz uzyskać najlepszy możliwy leasing w walucie euto, skorzystaj z formularza zapytania i zamów kontakt. Oddzwonimy w ciągu 24 godzin, a nasz doradca przedstawi tobie najlepszą ofertę leasingową w walucie euro oraz podpowie jaki wariant będzie dla Ciebie najlepszy.

 

Oceń nas:

Kalkulator leasingu w euro
5 (100%) 3 votes