Getin Leasing - warunki, oferta, opinie

Spółka Getin Leasing powstała 1997 roku jako CARCADE Leasing z siedzibą w Warszawie. W styczniu 2005 roku do grona akcjonariuszy Spółki dołączył Getin Holding należący do Leszka Czarneckiego. W wyniku tej zmiany Spółka w lutym 2005 roku zmieniła nazwę na Getin Leasing.

W lutym 2009 roku akcje Spółki zostały nabyte przez Getin Bank S.A. z siedzibą w Katowicach (aktualnie Getin Noble Bank SA z siedzibą w Warszawie), Był jednym z kluczowych akcjonariuszy spółki. W dniu 10 lutego 2016 roku Getin Noble Bank zawarł z LC Corp B.V. warunkową umowę sprzedaży 50,72% akcji Getin Leasing.

LC Corp B.V. jest spółką kontrolowaną przez doktora Leszka Czarneckiego, twórcę i większościowego udziałowca m.in. grupy Getin. Łączna wartość ruchomości oddanych w leasing w 2015 roku przez Getin Leasing wyniosła 3,7 mld zł netto. Wynik ten dał spółce awans na pozycję wicelidera rynku leasingu ruchomości. Getin Leasing konsekwentnie od początku 2015 roku jest również liderem finansowania pojazdów poprzez leasing.

W ciągu 12 miesięcy sfinansował zakup za kwotę ponad 3,3 mld zł netto. Stanowi to 11% całego rynku leasingu pojazdów. Ponadto dominuje na rynku pod względem liczby zarejestrowanych aut – ponad 42 tys. pojazdów zarejestrowanych przez Grupę Getin  w 2015 roku wg CEPiK.

 Produkty oferowane przez Getin Leasing:

  • leasing samochodów osobowych
  • leasing samochodów ciężarowych
  • leasing samochodów dostawczych
  • najem długoterminowy
  • leasing wybranych maszyn i urządzeń
  • leasing maszyn i ciągników rolniczych

Opinie o Getin Leasing:

W ostatnich latach firma zanotowała chyba największy sukces rynkowy wśród firm leasingowych. Z firmy zajmującej pozycje w okolicach 10-15 przeszedł na pozycję lidera i wicelidera w ilości wartości leasingowanego sprzętu, działając przy tym na bardzo konkurencyjnym rynku samochodów osobowych i dostawczych. Chyba najsłabszą jej stroną jest obiegowa opinia, naszym zdaniem obecnie wcale nieuzasadniona.

Zaletą jest na pewno ogromna dostępność rynkowa, bardzo duża elastyczność oferty jak też bardzo krótkie Ogólne Warunki Leasingu. Krótka umowa oraz brak tabeli opłat i prowizji dodatkowych.

Getin Idea Leasing

Na początku roku 2018 dokonano procesu połączenia firm Getin Leasing oraz Idea Leasing. Nowa firma nazywa się Idea Getin Leasing.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies.